Restauracja Gościniec Kraków

restauracja gościniec mielno

Off 9
restauracja gościniec mielno
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Filtry powolne, to filtry do wody, jednak wykorzystywane tylko przez stacje uzdatniania wody, które oprócz tego, że przygotowują stosunkowo dużą ilość wody, to dodatkowo dysponują odpowiednim terenem. W Polsce najbardziej znanymi obiektami tego typu są filtry warszawskie, znajdujące się w Zakładzie Wodociągu Centralnego, pracujące od 1885 r.
Filtry powolne

To ogromne prostokątne komory betonowe otwarte lub kryte. Komory są wypełnione od dołu masą filtracyjną (żwirem) i piaskiem. Na tej warstwie znajduje się złoże właściwe (odpowiedzialne za proces filtracji), składające się z piasku. Jako warstwę górną często stosuje się węgiel aktywny.

Jak sama nazwa wskazuje filtry powolne, w odróżnieniu od pospiesznych filtrują wodę długo, a to ma swoje konsekwencje. Otóż przy takim przepływie wody, stają się one biologicznie aktywne. Wynikiem tego jest duży stopień usuwania cząstek stałych, rozkład zanieczyszczeń biochemicznych i procesy prowadzone przez mikroorganizmy.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy o gotowaniu online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Łodzi łatwo znaleźć specjaliste który przedstawi nam ciekawą dietę odchudzającą?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Polecamy także:

  • Restauracje Kraków – Gościniec Florianska

    Najbliższe wydarzenia w naszych Restauracjach: Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami oraz imprezami organizowanymi w Gościńcu. Poniższe informację , dotyczą najbliższych wydarzeń , które będą miały miejsce w naszych restauracjach. Tutaj nasi Goście znajdą „najświeższe” informacje o naszych najbliższych Planach. Warto być na „bieżąco” aby nie pominąć poszczególnych promocji oraz imprez !!! ,, Serfując…

  • Dystrybutor wody

    Specjaliści medycyny ustalili, że dorosły człowiek powinien dziennie wypijać pomiędzy dwa i pół, a trzy i pół litra wody dostarczanej do organizmu w różny sposób, to znaczy w postaci napojów i pożywienia. Woda jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego bardzo istotne jest dbanie o właściwy poziom nawodnienia naszych ciał. Bardzo dobrym sposobem…

Komentarze:

Archiwa